CHL Holding Logo CHL Holding Logo

Outsourcing obsługi gotówki

Każda większa firma staje przed wyzwaniem zarządzania posiadaną przez siebie gotówką. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Jak bezpiecznie dokonywać operacji gotówkowych? Komu powierzyć zarządzanie gotówką? Takie obowiązki mogą być obciążające, dlatego warto rozważyć opcję outsourcing.

Kiedy waszymi pieniędzmi opiekuje się zaufany, solidny podmiot – możecie spać spokojnie. Liczenie, pakowanie i transport gotówki najlepiej powierzyć firmie, która zajmuje się tym zawodowo i posiada wieloletnie doświadczenie w operacjach pieniężnych.

Dlaczego? Po pierwsze, jest to pozbycie się kolejnego obowiązku – a przecież prowadząc firmę, mamy ich naprawdę dużo. Dzięki zleceniu operacji gotówkowych podmiotowi zewnętrznemu, zyskujemy czas, który możemy poświęcić na rozwijanie działań naszej firmy. Lub na odpoczynek, którego przecież każdy z nas potrzebuje.

Po drugie, pracownicy sortowni pieniędzy są starannie wyszkoleni w zarządzaniu gotówką. Powierzając im swoje fundusze możemy mieć pewność, że pieniądze zostaną dokładnie przeliczone i zapakowane. Pracownicy sortowni pieniędzy znają się na swoich obowiązkach i wykonują je z pełną starannością, ponadto wymagane jest od nich zaświadczenie o niekaralności.

Po trzecie, outsourcing operacji gotówkowych to większe bezpieczeństwo. Konwojenci transportujący nasze pieniądze są specjalnie przeszkolonymi osobami, których zadaniem jest ochrona transportu środków pieniężnych. Wymaga się od nich zaświadczenia o niekaralności, uprawnienia do posiadania broni oraz uprawnienia do kierowania pojazdami transportującymi wartości pieniężne. Konwojent musi również figurować w rejestrze kwalifikowanych pracowników ochrony. 

Niekwestionowanym liderem na rynku logistyki pieniężnej jest firma CHL Holding, wcześniej znana pod nazwą Konsalnet.  Powstała ona w 1999 roku, obsługuje ponad 8000 urządzeń gotówkowych, a w przeliczeniu aż 200 punktów obsługi na godzinę! Konwój pieniędzy wykonywany przez CHL Holding rocznie przebywa trasę 22 milionów kilometrów. 

Firma może poszczycić się latami doświadczenia i bezbłędnym wykonywaniem obowiązków. W ich rękach wasze pieniądze są bezpieczne!