CHL Holding Logo CHL Holding Logo

Dlaczego warto dołączyć do zespołu CHL?

Choć płatności bezgotówkowe są w dzisiejszych czasach standardem, to niektórzy preferują używanie fizycznego pieniądza. Przewożona gotówka musi być zabezpieczona przed ewentualnym napadem czy zniszczeniem. Dlatego tak istotna jest praca konwojenta. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ona wygląda? Zobaczmy na przykładzie CHL Holding.

Konwojenci są wykwalifikowanymi pracownikami ochrony fizycznej. Potrzebują również zaświadczenia o niekaralności oraz pozwolenia na posiadanie broni. Do kierowania pojazdami przewożącymi wartości pieniężne wymaga się posiadania prawa jazdy.

Transport gotówki wymaga zachowania wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa. Organizatorzy odbywają konwoje głównie w nocy, jednak utrzymują ścisłą tajemnicę co do ich dokładnego czasu i trasy. Konwojenci muszą przejść drobiazgowe szkolenie, a sam proces musi podlegać wnikliwej kontroli.

Firmy wykonujące konwojowanie wartości pieniężnych zatrudniają nie tylko samych konwojentów. Całemu procesowi towarzyszy praca w sortowni pieniędzy. Do obowiązków pracowników należy maszynowe liczenie gotówki, załadunek i rozładunek kaset bankomatowych oraz prowadzenie dokumentacji.

Niekwestionowanym liderem na rynku logistyki pieniężnej jest firma CHL Holding, wcześniej znana pod nazwą Konsalnet. Powstała ona w 1999 roku, obsługuje ponad 8000 urządzeń gotówkowych, a w przeliczeniu aż 200 punktów obsługi na godzinę! Konwój pieniędzy wykonywany przez CHL Holding rocznie przebywa trasę 22 milionów kilometrów.

CHL Holding zapewnia swoim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, szkolenia zawodowe oraz pakiet świadczeń socjalnych. Zatrudnienie jest stabilne, w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie, w zależności od preferencji pracownika. Pracując w CHL Holding, można nabrać doświadczenia i podnieść swoje kwalifikacje. Pracownicy otrzymują również liczne dodatki motywacyjne.