CHL Holding Logo CHL Holding Logo

Co to jest Intelligent Safe Service?

Chociaż popularność transakcji bezgotówkowych z roku na rok wzrasta, nie oznacza to, że każdy klient płaci za zakupy kartą lub smartfonem. Wciąż wielu nabywców używa gotówki. Nic więc dziwnego, że nadal zapotrzebowanie na usługi konwojowania pieniędzy jest duże. Żeby jednak transport przebiegł bez żadnych zastrzeżeń, firma zajmująca się nim powinna spełniać określone standardy. Jakie?

Cash handling – jak wybrać rzetelnego partnera?

Konwojowanie pieniędzy to ryzykowne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi duża kwota. W takiej sytuacji nie warto decydować się na kompromisy i samodzielnie przewozić gotówkę. Będzie ona bowiem łatwym łupem dla złodziei. Nawet kilka tysięcy może okazać się dla nich nie lada gratką. Lepiej więc zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy zapewnią właściwy transport i skuteczną ochronę.  Firm świadczących usługi z zakresu cash handling nie brakuje. Jak jednak wybrać odpowiedni podmiot?

Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie wiarygodności podmiotu. Oprócz weryfikacji, czy firma znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym, warto również zapoznać się z opiniami krążącymi na jej temat w sieci. Pozwoli to określić, czy dana firma dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Istotną kwestią jest także doświadczenie w branży cash handling. Im dłuższym stażem na rynku może się pochwalić dane przedsiębiorstwo, tym większe prawdopodobieństwo, że spełni oczekiwania klienta. Ponadto firma powinna dysponować wykwalifikowaną kadrą, a także profesjonalnymi pojazdami, które są dostosowane do przewozu gotówki i drogocennych przedmiotów.

Intelligent Safe Service – co to jest?

W przypadku podmiotów z sektora cash handling ważne jest świadczenie kompleksowych usług. Zdecydowanie przyspiesza to proces przekazywania gotówki oraz pozytywnie wpływa na jej bezpieczeństwo. Rzetelna firma zajmie się nie tylko transportem i ochroną pieniędzy, ale również ich przeliczeniem, weryfikacją autentyczności, sortowaniem banknotów czy wreszcie ich ewidencjonowaniem w urządzeniach odbiorcy.

Rzetelne przedsiębiorstwo zajmujące się konwojowaniem pieniędzy nie będzie również stronić od innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są wpłatomaty Intelligent Safe Service. To w pełni bezpieczne i łatwe w obsłudze wielofunkcyjne urządzenia, powstałe z myślą o biznesie. Dzięki zastosowaniu Intelligent Safe Service wszystkie czynności związane z obiegiem gotówki w systemie są zautomatyzowane. Usprawnia to proces przekazywania pieniędzy i sprawia, że są one zawsze pod kontrolą.

Intelligent Safe Service to znacznie więcej niż innowacyjne wpłatomaty zapewniające bezpieczeństwo przechowywania gotówki. W ramach usługi firma nie tylko dostarcza, instaluje i serwisuje urządzenia, ale również konfiguruje je, biorąc pod uwagę potrzeby klienta (hardware i software). Zapewnia również wymagana SLA dla FLM i SLM. Szerokie możliwości dostosowania oprogramowania do indywidualnych wymagań to podstawowy atut sprzętu.

Dzięki graficznemu interfejsowi dotykowemu obsługa urządzeń Intelligent Safe Service jest intuicyjna i nie nastręcza użytkownikowi żadnych problemów. Nie wymaga również szkoleń. Zastosowane nowoczesne oprogramowanie pozwala nie tylko na wielopoziomowe rozliczenie wpłacających, ale również płynną komunikację z urządzeniami peryferyjnymi.

Zastosowanie wpłatomatów Intelligent Safe Service zwiększa efektywność procesu przekazywania pieniędzy oraz ogranicza koszty. Urządzenia te doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie klienci płacą gotówką. Usprawniają bowiem czasochłonny proces rozliczeń. Wpłatomaty Intelligent Safe Service wyposażone zostały również w ergonomiczne podajniki banknotów, pojemne kasety, a także wydajny mechanizm drukujący.

Nad bezpieczeństwem pieniędzy czuwa wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa (I klasa bezpieczeństwa wg certyfikatu Instytutu Mechaniki Precyzyjnej), przemyślana konstrukcja, w ramach której część serwisową oddzielono od części sejfowej, oraz innowacyjny zamek z jednorazowymi kodami dynamicznymi. To praktyczne wpłatomaty, które usprawniają proces rozliczeń, a gotówce zapewniają optymalną ochronę.